В рамках розподілу 4,6 млрд грн бюджетних дотацій на 2022 рік уряд має поновити програму держпідтримки для українського насінництва.

Про це заявив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, передає AgroPolit.

На його думку, підтримка вітчизняного насінництва – це забезпечення національної продовольчої безпеки, нові робочі місця, сплачені в країні податки, імпортозаміщення, розвиток кормової бази для тваринництва та багато інших речей.

«Українське насінництво – це галузь, яка потребує державної підтримки з бюджету на 2022 рік. Адже на внутрішньому ринку досить серйозна конкуренція з імпортерами і уряд має дбати про інтереси своїх вітчизняних виробників, як робиться у всьому світі. Подивіться на Європу – вона мільярди євро інвестує загалом у держпідтримку різних підгалузей АПК і потім їхня продотована продукція потім потрапляє і до нас на ринок», – каже Козаченко.

На його думку, держпіжтримка має поширюватися, в першу чергу, на фермерів, а не холдинги.

«У 2018 та 2019 роках уже діяла держпідтримка галузі насінництва – була програма "Часткова компенсація (80%) вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння с/г рослин вітчизняної селекції категорії базове, сертифіковане" (без урахування суми ПДВ, але не більше 80 тис. грн на одне господарство). Вона діяла успішно – потім її відмінили. Цю помилку слід виправити і поновити таку програму, оновивши відповідно цифру виплат», – пояснює президент УАК.

Контролювати якість цього насіння має ДПСУ – у неї є відповідні лабораторії, переконаний він. Паралельно слід поставити певні обмеження по триманню цієї держпідтимки в одні руки.

Крім того, на думку Леоніда Козаченко, можна розглянути і варіант ще однієї програми.

«В Україні існують компанії, які вирощують і продають щороку аграріям якісне насіння. Воно не гірше імпортного, хоча наукова матеріально-технічна база виробників бажає звісно кращого. Щоб наздогнати іноземну селекцію українським виробникам потрібні кредити для створення відповідної науково-матеріальної технічної бази. Тому не зайвим було б введення і програми часткової компенсації банківських відсотків при закупівлі українським насіннєвим компаніям обладнання для таких цілей»», – додав президент УАК.

Джерело: Агробізнес Сьогодні

Контакти

Ми завжди відкриті для спілкування та співпраці

33004, м. Рівне, вул. Литовська, 117

(067)47-48-497, (0362) 62 00 50

RivTrade.rv.ua@gmail.com

Зв’язатися з нами

Відправте нам свої пропозиції або запитання і ми розглянемо їх в найближчий час